UBEZPIECZENIA DLA INŻYNIERÓW > Blog > Indywidualne > Ubezpieczenie podróży: wszystko, co powinieneś wiedzieć, aby czuć się bezpiecznie

Ubezpieczenie podróży: wszystko, co powinieneś wiedzieć, aby czuć się bezpiecznie

Warto o tym pamiętać

Pierwszym krokiem podczas planowania wycieczki jest wybór noclegu i środka transportu. Kolejnym nieodzownym elementem powinno być zadbanie o swoje zdrowie i bezpieczeństwo w trakcie podróży, które zagwarantuje ci ubezpieczenie.
Sama podróż często jest niemałym wydatkiem, ale jeszcze większe koszty mogą powstać w związku z hospitalizacją i leczeniem za granicą. Dodatkowo mogą pojawić się koszty związane z nieumyślnym wyrządzeniem szkody w hotelu – w tym również te, które zostaną wyrządzone przez Twoje niepełnoletnie dzieci czy zwierzęta. W tych sytuacjach na ratunek przychodzi ubezpieczenie podróży.

Jakie ryzyka pokrywa ubezpieczenie podróży?

Ubezpieczenie składa się z kilku kluczowych elementów, które razem tworzą kompleksową ochronę zdrowia oraz majątku podróżującego. Warto przyjrzeć się poszczególnym składnikom ubezpieczenia, aby zrozumieć, jakie korzyści oferują i na jakie aspekty należy zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru odpowiedniej polisy.

  1. Koszty leczenia oraz pomoc medyczna w sytuacji nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku, a także transport medyczny do kraju. Więcej na ten możesz przeczytać we wpisie Dlaczego warto wybrać ubezpieczenie kosztów leczenia.
  2. Assistance zapewnia pomoc tłumacza w razie konieczności porozumienia się ze służbą medyczną oraz organizuje opiekę na dziećmi oraz osobami niepełnosprawnymi.  
  3. Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków obejmuje wypłatę świadczenia w wyniku trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci.
  4. Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej pokrywa koszty związane z powstaniem szkód w mieniu lub na osobie. Ochrona obejmuje także szkody wyrządzone pod wpływem alkoholu.
  5. Ubezpieczenie Bagażu zabezpiecza Cię na wypadek utraty lub uszkodzenia twoich prywatnych rzeczy oraz gwarantuje pomoc w sytuacji utracenia niezbędnych dokumentów

Źródło: Unsplash.com

Przed wykupieniem polisy zawsze warto sprawdzić zakres i wyłączenia ochrony w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Należy mieć na uwadze, że ochrona nie zawsze obejmuje następstwa chorób przewlekłych oraz nieszczęśliwych wypadków związanych z uprawianiem ryzykownych i ekstremalnych dyscyplin sportowych, takich jak jazda na nartach, snowboard czy nurkowanie. W takim przypadku należy rozszerzyć ubezpieczenie o odpowiednie dodatki.

Z życia wzięte: W trakcie wycieczki do Hiszpanii u klienta wystąpił ostry ból brzucha, który wymagał interwencji lekarskiej i hospitalizacji. Zdiagnozowane zostało zaostrzenie choroby przewlekłej – kamicy żółciowej, wymagające przeprowadzenia na miejscu zabiegu operacyjnego. Po zakończonej hospitalizacji Centrum Alarmowe zorganizowało transport powrotny klienta do kraju. Klient posiadał rozszerzenie ubezpieczenia o choroby przewlekłe. Koszt organizacji leczenia i transportu powrotnego wyniósł 112 000 zł.

Źródło: https://www.ergohestia.pl/ubezpieczenie-podrozy/

Podsumowanie

Ubezpieczenie podróży może wydawać się dodatkowym kosztem, ale w razie wystąpienia nieprzewidzianych sytuacji może zaoszczędzić wiele wydatków i stresu. Jeżeli wybierasz się za granicę i chcesz dowiedzieć się jakie ubezpieczenie będzie właściwe, porozmawiać o zakresie ubezpieczenia lub poznać naszą ofertę to zapraszamy do kontaktu tel: +48 731 161 113, e-mail indywidualne@ubezpieczeniadlainzynierow.pl

Podziel się tym postem:
Zobacz także