UBEZPIECZENIA DLA INŻYNIERÓW > Blog > Indywidualne > Dlaczego warto wybrać ubezpieczenie kosztów leczenia?

Dlaczego warto wybrać ubezpieczenie kosztów leczenia?

Czym jest ubezpieczenie kosztów leczenia?

Przygotowując się na zagraniczny wyjazd, oprócz spakowania bagażu warto również wyposażyć się w ubezpieczenie podróży. Złamana noga, udar, niespodziewane zaostrzenie choroby przewlekłej i nie tylko może zdarzyć się zarówno podczas urlopu jak i wyjazdu służbowego. Chcąc zabezpieczyć się przed niespodziewanymi wydatkami związanymi z leczeniem za granicą, warto przemyśleć zakup takiego ubezpieczenia.

Ubezpieczenie kosztów leczenia jest najważniejszym elementem ubezpieczenia podróży. Jest ono szczególnie przydatne w sytuacji nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku. Obejmuje organizacje oraz pokrycie niezbędnych kosztów udzielenia natychmiastowej pomocy. Warto poszerzyć wiedzę na temat jakie koszty pokrywa ubezpieczenie, zwłaszcza jeśli wybieramy się za granicę.

Co obejmują koszty leczenia?

Decydując się na polisę kosztów leczenia finansowane są niezbędne wydatki związane z udzieleniem pomocy medycznej takie jak:
1) pobyt w szpitalu
2) konsultacje i wizyty lekarskie
3) badania, zabiegi i operacje zlecone przez lekarza
4) lekarstwa, środki ortopedyczne, środki opatrunkowe przepisane przez lekarza

Poza wyżej wymienionymi świadczeniami pokrywane są również koszty usług transportu i ratownictwa jest to m.in:
1) transport medyczny
2) transport do miejsca zakwaterowania lub miejsca zamieszkania
3) transport zwłok – w razie śmierci Ubezpieczonego
4) zorganizowanie poszukiwań przez wyspecjalizowane służby ratownictwa

Przykład: Klient wybrał się wraz z rodziną na narty do Włoch. Podczas zjazdu na stoku uległ wypadkowi, w wyniku którego doznał złamania kości piszczelowej prawej z przemieszczeniem. Konieczne było niezwłoczne wykonanie operacji. Centrum Alarmowe uzgodniło warunki płatności za leczenie z placówką medyczną we Włoszech i zorganizowało transport powrotny do Polski. Koszty leczenia i transportu pokryte przez ERGO Hestię wyniosły 58 000 zł.

Źródło: https://www.ergohestia.pl/ubezpieczenie-podrozy/

Dlaczego warto?

Podsumowując, ubezpieczenie kosztów leczenia zapewni Ci uczucie komfortu i spokoju podczas Twojego pobytu za granicą. W sytuacji pogorszenia stanu zdrowia lub wystąpienia nieszczęśliwego wypadku uzyskasz pomoc finansową, która pokryje wydatki związane z leczeniem i transportem. Jeśli wybierasz się za granicę oraz chciałbyś poznać koszt takiego ubezpieczenia to skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy https://ubezpieczeniadlainzynierow.pl/kontakt/ lub bezpośrednio tel: +48 731 161 113, e-mail indywidualne@ubezpieczeniadlainzynierow.pl

Podziel się tym postem:
Zobacz także